Image

مهره مخروطی پلاستیکی

شرح محصول - مهره مخروطی پلاستیکی

مهره مخروطی پلاستیکی

Plastic Nut Conical

شرح مهره مخروطی پلاستیکی

قطعه ی پلاستیکی در فرایند قالب بندی بتن

مهره مخروطی پلاستیکی چیست؟

بکار بردن از بلت و مهره و واشر و مهاری ها، در سیستمهای قالب بندی بتن، جهت مهار فشارهای جانبی بتن امری لازم واجب می باشد . اگر سازه قالب بندی شده بصورت درست ثابت سازی نگردد ، در موقع اجرای بتن ریزی فشارهای هیدرواستاتیکی بتن باعث باز شدن قالبها و ایجاد فاجعه در بتن ریزی و سازه می شود . محل عبور بلت در سازه های بتنی نظیر استخرها و مخازن و به طور کلی سازه های آبی که مقوله ی آب بندی اِلمان های سازه ای در آنها مشکل نفوذپذیری ایجاد می کند ، بسیار با اهمیت می باشد و لازم است که پس از تمام شدن کار در برابر نفوذ آب ایمن گردد . امکان پرکردن سوراخ بر جای مانده از بلت با ملاتهای آب بند وجود دارد ولی این کار زمان بسیاری می برد ، در عین حال از نظر اقتصادی نیز مقرون به صرفه محسوب نمی شود ، روش قطعی و صد درصدی نیز برای کاسته شدن نفوذپذیری نیست. برای بستن بلت در دیواره هایی که باید آب بند باشند، می توان از قطعه هایی بصورت واسطه استفاده نمود. به این قطعات واسطه میان بلت گفته می شود که در انواع مختلف طراحی و تولید شده است . یکی از انواع میان بلت های آب بند، میان بلت آب بند فلزی است که از یک ورق ( پرده آب بند ) و میلگردی که دو سر آن دنده شده تشکیل شده است . برای تامین فاصله میان بلت فلزی از سطح بتن و قالب از قطعه ای پلاستیکی که وسط آن یک مهره فلزی جای گذاری شده است، استفاده می گردد و میله دنده شده میان بلت فلزی، روی آن مانند پیچ و مهره بسته می شود.

به طور کلی این قطعه نیز در فرآیند قالب‌بندی بتن استفاده می گردد. این مهره‌ها دارای سر مخروطی شکل هستند و جهت تعبیه در سطوح صاف و برآورده نمودن نیازهای ظاهری استفاده می‌شوند. در سیستم‌های قالب‌بندی بتن، این قطعه جهت مهار فشارهای جانبی بتن استفاده می گردد. اگر سازه قالب‌بندی شده به درستی ثابت نشود، در هنگام بتن ریزی، فشارهای هیدرواستاتیکی بتن سبب باز شدن قالب‌ها و ایجاد مشکلات در بتن‌ریزی می گردد. این قطعه به عنوان قطعات کمکی در این مراحل استفاده می شوند.

مهره مخروطی پلاستیکی ، قطعات کمکی قالب بندی 

نحوه استفاده

نحوه استفاده مهره مخروطی پلاستیکی

نحوه استفاده از مهره مخروطی پلاستیکی به چه شکل است؟

ابتدا سازه میلگردی بافته شده و یک طرف از قالب بندی دیوار را اجرا کنید . بلت بیرونی از سوراخ قالب بتن وارد شده و به مهره موجود در قطعه مهره مخروطی پلاستیکی متصل می گردد . از سمت دیگر نیز میله دنده شده میان بلت فلزی، به سر دیگر مهره مخروطی پلاستیکی بسته می شود . به سر دیگر میان بلت فلزی یک عدد مهره مخروطی پلاستیکی دیگر بسته شده و در آخر  پس از بستن بلت بیرونی ، سمت دیگر قالب بندی دیوار مونتاژ می گردد . با بستن مهره ها و واشرها و مهاری ها، قالب بندی تکمیل و تثبیت می شود. پس از بتن ریزی و باز نمودن قالبها مهره مخروطی پلاستیکی که روی سطح بتن دیده می شود، از داخل بتن خارج شده و فضای خالی به جای مانده توسط ملات آب بند (گروت+چسب بتن)  مناسب پر می شود.

بیشتر بدانید ؛ غلاف مخروطی سنگین 

میزان مصرف

میزان مصرف مهره مخروطی پلاستیکی

میزان مصرف مهره مخروطی پلاستیکی چه میزان است ؟

تعداد مصرف قطعه پلاستیکی مهره مخروطی میان بلت فلزی 2 برابر تعداد سوراخ موجود در دیوار و قالب برای عبور بلت می باشد. در واقع به ازای هر عدد میان بلت در سیستم قالب بندی دیوار ، دو عدد مهره مخروطی پلاستیکی مورد نیاز است .

نکات مهم

نکـات مهم در مورد مهره مخروطی پلاستیکی

نکات مهم در زمان استفاده از مهره مخروطی پلاستیکی چیست؟

  • عدم استفاده ازقطعه مهره مخروطی میان بلت پلاستیکی موجب نفوذ خوردگی از طریق فولاد به داخل شبکه میلگردی خواهد شد.
  • دقت نمایید که حتما پس از اتمام بتن ریزی و باز نمودن قالبها، مهره مخروطی پلاستیکی از سطح بتن خارج شود.
  • دقت نمایید حتما برای پر کردن سوراخ به جای مانده ، پس از قالب برداری، از ملاتهای آب بند استفاده شود تا از امکان نفوذ عوامل مخرب به داخل شبکه میلگردی و ایجاد خوردگی جلوگیری شود .

بسته بندی

نام محصول قطر بلت عبوری طول تعداد در بسته وزن بسته
Name Bolt Long Packing (QTY) WEIGHT (KG)

مهره مخروطی پلاستیکی

Nut conic

16 6 cm 200 6

قیمت

قیمت مهره مخروطی پلاستیکی 

ردیف  شرح کالا  تعداد دربسته  قیمت هر بسته 
 1

مهره مخروطی پلاستیکی

 Nut conic

cm6

 200  تماس بگیرید

میان بلت آب بند پلاستیکی                         ,                            غلاف دو سر مخروط                          ,                          غلاف مخروطی سنگین 

محصولات مرتبط - قطعات کمکی قالب بندی بتن

Image

کلاهک امن

Image

رابط میان بلت

Image

نوار درزگیر قالب

Image

غلاف دو سر مخروط

Image

درپوش قالب

Image

کلاهک قارچی امن

Image

غلاف مخروطی سنگین

Image

پایه مخروطی میلگرد

Image

آب بند لاستیکی لبه دار

Image

میان بلت آب بند پلاستیکی

Image

لوله آجدار پلاستیکی

Image

آب بند لاستیکی ساده

Image

مخروطی میان بلت

Image

قوطی کلید و پریز دیواري

Image

قوطی کلید و پریز سقفی

Image

مخروطی میان بلت فنري

درباره بتن پلاست

logowh

تولید کننده انبوه اسپیسر و صلیب های کاشی ، نوارهای آب بندی واتراستاپ ، مواد شیمیایی بتن مانند روانسازهای بتن ، مواد آب بند کننده بتن ، انواع عایق های ساختمانی ، گروت ها و مواد ترمیمی بتن ، انواع چسب های ساختمانی

دفتر مرکزی و کارخانه

آدرس : تهران . ملارد . صفادشت . بعد از میدان نبی اکرم . قبل از آتش نشانی . پلاک ۱۱۲ . شرکت شیمیایی بتن پلاست

آدرس ایمیل : info@betonplast.com

تلفکس :

65423400  -  65423500  -  65423600 

65423700  -  65423800  -  65423900

ارتباط با واحد فروش

مدیر فروش ‌:

خانم دهقان

0912765911509127659116

کارشناس فروش :

خانم عمادی

09124201549 - 09120347805 

خدمات بتن پلاست

کاتالوگ محصولات

اخبار و مقالات 

Whatsapp Premium

با سلام
به سایت بتن پلاست خوش آمدین
برای طرح سوال در مورد وب سایت یا محصولات با کارشناسان ما میتونید مستقیم از طریق WhatsApp چت کنید. تیم فروش بتن پلاست همیشه پاسخگوی شما هستن.

    چت واتس اپ
Close and go back to page