Image

قوطی کلید و پریز سقفی

شرح محصول - قوطی کلید و پریز سقفی

قوطی کلید و پریز سقفی

Roof Switch Box

قوطی کلید و پریز سقفی چیست؟

ایجاد محل نصب و خروج کابلهایی از جمله روشنایی سقفی یا لوستر در سیستم های نوین ساخت و ساز که به شیوه صنعتی صورت می گیرد ، حتما باید قبل از بتن ریزی مد نظر قرار گیرند . در سیستم های جدید ساخت و ساز به روش صنعتی ، با کمک سیستم های قالب بندی لارج پنل یا تونل فرم یا هوپاد و .... انجام می گیرد. در این سیستم های قالب بندی، دیوار و سقف در یک مرحله قالب بندی صورت می گیرد و بتن ریزی بصورت یکدست برای دیوار و سقف اجرا می شود . در واقع می توان گفت ستون و تیرها در این سیستم ها حذف می شوند و سازه بصورت دیوار و سقف بتنی یکپارچه اجرا می گردد . انجام کارهای تأسیساتی و سیم کشی در این نوع سازه ها، قبل از اینکه بتن ریزی صورت گیرد انجام می شود و طبق نقشه موجود برای برق رسانی ، کابلها و قوطی های انتظار پیش بینی می شود . ناگفته نماند که این پیش بینی برای محل نصب لوسترها و روشنایی های سقفی در دال های بتنی، در سیستم قالب بندی معمولی نیز باید مد نظر قرار داد . در روشهای سنتی برای تعبیه محل نصب روشنایی و یا لوسترها از تکه های یونولیت استفاده می شود و بعد از تمام شدن بتن ریزی و باز نمودن قالبها ، یونولیت را خارج کرده و بعد از انجام کارهای مربوط به برق کشی سقف ، فضای خالی که جا مانده است را مجدد با ملات پر می کنند. برای آسانی ایجاد محل نصب روشنایی و لوسترهای سقفی، قوطی کلید و پریز سقفی از جنس پلاستیک مقاوم مدلسازی و تولید شده ، که از دو قسمت درب و بدنه ایجاد شده است . این قوطی ها قبل انجام بتن ریزی با توجه به نقشه برق ساختمان در محل مناسب جای گذاری شده و بعد از تمام شدن بتن ریزی و باز نمودن قالبها ، با خارج کردن درب قوطی ، کارهای مربوط به برق سقف، به آسانی صورت می گیرد . قوطی کلید و پریز سقفی دارای عمق 5 سانتیمتر بوده و از جنس پلی اتیلن فشرده تولید شده است .

به طور کلی این محفظه تولید شده به نام جعبه کلید برق شناخته می شود که یک محفظه ای می باشد که شامل اتصالات سیم کشی برق برای کلیدها، یا سایر وسایل کنترلی است. اینگونه نیز می توان گفت که این یک فضای امن و سازمان یافته برای اتصال سیم ها و ایمن نمودن سوئیچ ها را فراهم می کند. این قوطی جعبه خروجی سقف به تیرچه سقفی یا سازه پشتیبانی محکم می شود. سپس سیم ها در داخل جعبه وصل شده تا فیکسچر را تغذیه کنند.

قوطی کلید و پریز سقفی ، قطعات کمکی قالب بندی 

نحوه استفاده

نحوه استفاده قوطی کلید و پریز سقفی

نحوه استفاده از قوطی کلید و پریز سقفی به چه صورت می باشد؟

بعد از اینکه آرماتور بندی دیوار تمام شده و بستن قالبهای دیوار ، قالب کف سقف بسته می شود و بعد از اسپیسر گذاری ، آرماتورهای سقفی بسته می شود. پس از آن با توجه به نقشه تاسیسات ، لوله های برق در محل مد نظر قرار داده می شوند و در نقطه هایی که قرار است خروجی روشنایی سقفی را دارا باشد ، قوطی کلید و پریز سقفی در آن محل قرار داده می شود  . این نکته قابل بیان می باشد که با توجه به نقشه تاسیسات، لوله های برق به حالت انتظار جای گذاری شده و به قوطی کلید و پریز سقفی منتهی می شوند تا پس از پایان پروژه بتوانند با هدایت سیم و کابلهای برق، طبق پلان سیم کشی، عملیات برق رسانی را به اتمام رسانند . قوطی کلید و پریز سقفی یا سوئیچ باکس یک درب دارد که جهت جلوگیری از ورود بتن و شیره بتن به داخل قوطی در هنگام بتن ریزی در نظر گرفته شده است و پس از تمام شدن بتن ریزی و قالب برداری برداشته می شود و عملیات مربوط به روشنایی سقفی صورت می گیرد.

بیشتر بدانید ؛ قوطی کلید و پریز دیواری 

میزان مصرف

میزان مصرف  قوطی کلید و پریز سقفی

چه میزان باید از قوطی کلید و پریز سقفی استفاده نمود ؟ 

میزان مصرف قوطی کلید و پریز سقفی، با توجه به نقشه برق و تعداد روشنایی سقفی لازم ساختمان و سایر سیستم ها مانند سیستم های امنیتی و ایمنی که نیاز به سیم کشی دارند مشخص می شود.

نکات مهم

نکـات قوطی کلید و پریز سقفی

نکلت مهم در زمان استفاده از نکات قوطی کلید و پریز سقفی چیست؟

استفاده نکردن از قوطی کلید و پریز سقفی، قبل از بتن ریزی می تواند موجب هزینه های سنگینی برای حفر محل روشنایی سقفی یا وسایل ایمنی و اعلام و اطفاء حریق و ... داخل سقف شود.
نکته دیگر اینکه باید درب قوطی را هنگام جای گذاری ، روی قوطی نصب شده باشد ، زیرا در غیر این صورت امکان ورود بتن و شیره بتن به داخل قوطی ممکن می شود که پس از سخت شدن بتن، تمیز کردن آنها بسیار سخت خواهد بود و در اجرای برق کشی سقف دچار خلل خواهد شد .
محلی از سوئیچ باکس سقفی را که لوله برق به حالت انتظار به آن ختم می گردد ، توسط تیغ یا گرد بر با قطر مناسب بریده و سر لوله را وارد قوطی کلید و پریز سقفی کنید .

بسته بندی

نام محصول عمق تعداد در بسته وزن بسته
Name Depte Packing (QTY) WEIGHT (KG)

قوطی کلید و پریز سقفی

Swich box 50

50 150 6/8

قیمت

قیمت قوطی کلید و پریز سقفی

 ردیف شرح کالا  بسته بندی  قیمت هر بسته 
قوطی کلید و پریز سقفی   150 عدد  تماس بگیرید

مخروطی میان بلت فنری                          ,                             درپوش قالب                           ,                               قوطی و کلید پریز دیواری 

سوالات متداول

سوالات متداول

چه تفاوتی بین قوطی کلید و پریز دیواری و قوطی کلید و پریز سقفی از نظر کاربرد وجود دارد؟

 

قوطی کلید وپریز برق ( سوئیچ باکس ) مخصوص تعبیه محل نصب کلید و پریز برق در دیوارهای تمام بتنی است . به این ترتیب که حین فرآیند آرماتور بندی و قالب بندی قوطی ها در محل مورد نظر بابست های مخصوص نصب می شود و همه لوله های برق داخل سازه اجرا شده و به قوطی کلید و پریز برق رسانده می شود . پس از بتن ریزی فضای خالی مناسب برای نصب کلید و پریز برق در دیوار بوجود می آید که به راحتی می توان داخل آن کلید و پریز برق را نصب نمود . قوطی کلید و پریز برق دارای درب مخصوص است که پس از اتمام بتن ریزی به راحتی برداشته می شود . این درب بخاطر آن است که در حین عملیات بتن ریزی شیره بتن داخل قوطی کلید و پریز برق نرود تا در حین نصب کلید و پریز خلل ایجاد نشود . همچنین فرق قوطی کلید و پریز سقفی و قوطی کلید و پریز دیواری در این است که قوطی دیواری عمق 8 سانتی متری می باشد و مخصوص نصب کلید و پریزهای برق و نوع قوطی کلید و پریز سقفی دارای عمق 5 سانتی متری می باشد و مخصوص تعبیه محل نصب لوستر و چراغهای سقفی می باشد . 

 

محصولات مرتبط - قطعات کمکی قالب بندی بتن

Image

کلاهک امن

Image

رابط میان بلت

Image

نوار درزگیر قالب

Image

غلاف دو سر مخروط

Image

درپوش قالب

Image

کلاهک قارچی امن

Image

غلاف مخروطی سنگین

Image

پایه مخروطی میلگرد

Image

آب بند لاستیکی لبه دار

Image

مهره مخروطی پلاستیکی

Image

لوله آجدار پلاستیکی

Image

آب بند لاستیکی ساده

Image

مخروطی میان بلت

Image

میان بلت آب بند پلاستیکی

Image

قوطی کلید و پریز دیواري

Image

مخروطی میان بلت فنري

درباره بتن پلاست

logowh

تولید کننده انبوه اسپیسر و صلیب های کاشی ، نوارهای آب بندی واتراستاپ ، مواد شیمیایی بتن مانند روانسازهای بتن ، مواد آب بند کننده بتن ، انواع عایق های ساختمانی ، گروت ها و مواد ترمیمی بتن ، انواع چسب های ساختمانی

دفتر مرکزی و کارخانه

آدرس : تهران . ملارد . صفادشت . بعد از میدان نبی اکرم . قبل از آتش نشانی . پلاک ۱۱۲ . شرکت شیمیایی بتن پلاست

آدرس ایمیل : info@betonplast.com

تلفکس :

65423400  -  65423500  -  65423600 

65423700  -  65423800  -  65423900

ارتباط با واحد فروش

مدیر فروش ‌:

خانم دهقان

0912765911509127659116

کارشناس فروش :

خانم عمادی

09124201549 - 09120347805 

خدمات بتن پلاست

کاتالوگ محصولات

اخبار و مقالات 

Whatsapp Premium

با سلام
به سایت بتن پلاست خوش آمدین
برای طرح سوال در مورد وب سایت یا محصولات با کارشناسان ما میتونید مستقیم از طریق WhatsApp چت کنید. تیم فروش بتن پلاست همیشه پاسخگوی شما هستن.

    چت واتس اپ
Close and go back to page