Image

واتراستاپ دیواری دمبلی حفره دار(OM)

شرح محصول - واتراستاپ دمبلی حفره دار(OM)

واتراستاپ دیواری دمبلی حفره دار

WSO

بسیاری از سازه های آبی با حجم بتن ریزی زیاد مانند سدها و دریاچه های مصنوعی و تونل ها، فشارهای استاتیکی بالایی وجود دارد و این فشارهای استاتیکی امکان دارد باعث موجب جدایی واتراستاپ از سازه ها و یا پارگی آن در حین عملیات بتن ریزی گردد. برای آب بندی درز مقاطع قطع بتن ریزی با فشارهای هیدرواستاتیکی بالا، استفاده از واتراستاپهای معمولی مناسب نمی باشد و احتمال جدا شدن واتراستاپ از سازه در لحظه عملیات بتن ریزی وجود دارد. به این منظور واتراستاپ دمبلی حفره دار، برای استفاده در درزهای انقباضی و انبساطی با فشارهای استاتیکی بالا، طراحی و تولید شده است. واتراستاپ دیواری دمبلی حفره دار بصورت دو طرف آجدار تولید می شود و دو لبه آن بصورت یک دایره (دمبل) می باشد که در طول واتراستاپ بسط داده شده است و گیره واتراستاپ به آن متصل می گردد. واتراستاپ دیواری دمبلی حفره دار در مرکز عرضی خود، دارای یک حفره یا سوراخ می باشد که در طول واتراستاپ گسترش داده شده است و وظیفه مهار تنش های ناشی از انقباض و انبساط سازه را برعهده دارد. واتراستاپ دیواری دمبلی حفره دار، معمولاََ در درزهای انبساطی که فشارهای استاتیکی بالایی را باید تحمل کنند مورد استفاده قرار می گیرد. واتراستاپ دیواری دمبلی حفره دار معمولا در درزهای انبساطی که فشارهای استاتیکی بالایی را باید تحمل کنند مورد استفاده قرار می گیرد. واتراستاپ دیواری دمبلی حفره دار عموماََ در عرضهای 24 و 30 سانتیمتر و ضخامت 3 تا 5 میلیمتر تولید  می شوند. به طور کلی برای درزهای انبساطی که فشارهای استاتیکی بالایی به آنها وارد می شود، استفاده از واتراستاپ دیواری دمبلی حفره دار گزینه مناسبی است. با توجه به لبه های مقاوم این واتراستاپ ها، می توان توسط سیم مفتول آنها را به سازه میلگردی انتقال نموده، از این رو می توان در هنگام سفارش به کارخانه این محصول را بصورت پانچ دار خریداری نمود.

 به طور کلی این محصول ارائه شده ماده ای می باشد که برای ایجاد آب بندی ضد آب در اتصالات بتن مورد استفاده قرار می گیرد و جهت جلوگیری از عبور مایع از اتصالات سازه های بتنی طراحی و تولید شده است. این محصولات جهت حفظ یکپارچگی عایق رطوبتی بسیار مهم می باشند. این نوع خاص واتراستاپ دارای سطح مقطع دمبلی شکل می باشد که معمولاً به صورت خارجی بین درزهای بتنی همچون زیرزمین ها، دیوارهای حائل، سدها، تونل ها و استخرها استفاده می شود.

 

خواص ویژه

خواص ویژه واتراستاپ دمبلی حفره دار

 • مقاومت كششی  بالاتر از استاندارد
 • انعطاف پذیری بالا در جهت طول و عرض
 • مقاومت در برابر اسیدها و مواد  قلیایی
 • مدت زمان کارایی برابر با عمر سازه

بیشتر بدانید ؛ واتراستاپ کفی تخت 

موارد مصرفدمبلی تخت 

موارد مصرف واتراستاپ دمبلی حفره دار

واتراستاپ  دمبلی حفره دار چگونه استفاده می شود؟

 • پیشگیری از عبور آب در درزهای اجرایی و انبساطی سازه ها
 • آب بندی استخرها و دریاچه های مصنوعی
 • آب بندی درزهای سازه های بتنی در مجاورت آب و مایعات
 • آب بندی سدها کانال ها و لوله های بتنی
 • آب بندی سازه های هیدرولیكی
 • آب بندی استخرها و دریاچه های مصنوعی

 

 

قیمت واتراستاپ دمبلی حفره دار

قیمت واتراستاپ دمبلی حفره دار

 

ردیف  شرح کالا    بسته بندی قیمت هربسته
 قیمت واتراستاپ دمبلی حفره دار رول 25m تماس بگیرید 

 

روش نصب

روش نصب واتراستاپ دمبلی حفره دار

روش نصب واتراستاپ دمبلی حفره دار چگونه است؟

واتراستاپ را در محلی كه پیش بینی قطع بتن شده است قرار دهید، طوری كه نیمی از عرض واتراستاپ  در بتن ریزی  اول و نیمه دیگر در بتن ریزی دوم دفن گردد. بتن را به آرامی ریخته تا واتراستاپ از محل نصب جدا نگردد
در مورد واتراستاپ حفره دار نیز روش به همین ترتیب است ، با این تفاوت كه حفره واتراستاپ دقیقا" در محل پیش بینی شده  درز انبساط قرار می گیرد. برای متصل و ثابت سازی واترستاپ در سازه ، از گیره هایی كه به این منظور طراحی شده استفاده نمایید.

اتصال دو سر واترستاپ

اتصال دو سر واتراستاپ چگونه است ؟

 1. برای اتصال دو سر واتراستاپ به دو صورتمی توان عمل کرد :
  به کمک دستگاه هویه دو سر واتراستاپ را گرم کرده تا به حالت مذاب درآید بعد دو سر واتراستاپ را بر روی یکدیگر قرار می دهیم تا اتصال انجام گیرد که بعد از سرد شدن به صورت یکپارچه در می آید 
 2. به وسیله چسبهای صنعتی که برای اتصال PVCنرم مناسب مي باشد اتصال دو سر واتراستاپ صورت می گیرد ، بدین ترتیب که تقریبا 30 سانتی متر از دو سر واتراستاپ را بصورت اورلب بر روی هم قرار داده و میان آنها را از چسب مورد نظر آغشته کرده و تحت فشار قرار می دهند تا کاملا یکدیگر را جذب کنند. 

نگهداری

نگهداری واتراستاپ دمبلی حفره دار

نگهدای واتراستاپ دمبلی حفره دار چگونه است؟

درصورت نگهداری واتر استاپها در بسته بندی اصلی و باکشیدن چادر جهت حفاظت از تابش خورشید، اکسیژن و اُزن مقاومت های اعلام شده تا 12 ماه پایدار خواهند ماند.

بسته بندی

شرح

واتراستاپ دمبلی حفره دار 

عرض cm ضخامت mm درصد ارتجاع بسته بندی

OF Waterstop 30

30cm 5 240،270،300  % 25m

واتراستاپ کفی تخت                               ,                             واتراستاپ کفی حفره دار                           ,                             واتراستاپ بنتونیتی 

سوالات متداول

تطابق رفتار واتراستاپ و درزبتنی به چه صورت است ؟

هر چند واتراستاپ جهت کنترل دبی نشت در محل درز مورد استفاده قرار می گیرد ، لیکن چنانچه رفتار خاصی برای درز پیش بینی شده باشد می باید تطلبق رفتار مورد نظر بین واتراستاپ و درز موجود باشد . مهمترین شاخصه رفتاری ، مربوط به درزهای انبساط است که می باید امکان جابجایی افقی بین دو قطعه فراهم گردد . که برای این درزها نوع واتراستاپ حفره دار مناسب می باشد . از این نظر نوع مصالح ( جنس ) و شکل واتراستاپ نیز حائز اهمیت است . جهت امکان شکل پذیری و اتصال مناسب قطعات و سایر ملاحظات اجرایی ، عمدتا واتراستاپ های PVC می باشند . از جنبه شکل پذیری علاوه بر فرو رفتگی و بر آمدگیهایی در سطح واتراستاپ جهت ایجاد زبری و اتصال با بتن ، حفره ای در قسمت میانی آن پیش بینی می شود که امکان انقباض و انبساط درز و واتراستاپ تامین می شود . که عدم وجود این حفره در درزهای اجرایی ( بدون انبساط ) لزومی ندارد . 

سوالات متداول

روش نصب انواع واتراستاپ درون سازه بتنی چگونه است ؟

واتراستاپ تخت را در محلی که پیش بینی قطع بتن شده است قرار داده ، طوری که نیمی از عرض واتراستاپ در بتن ریزی اولیه و نیمه دیگر در بتن ریزی بعدی قرار گیرد . در مورد نصب واتراستاپ های حفره دار نیز روش به همین ترتیب است ، با این تفاوت که حفره دار واتراستاپ دقیقا در محل پیش بینی شده شده درز انبساط قرار میگیرد . برای اتصال و ثابت سازی واتراستاپ در سازه ها ، از گیره مخصوص واتراستاپ که به این منظور طراحی شده است استفاده نمایید . 

محصولات مرتبط - واتراستاپ

Image

واتر استاپ بنتونیتی

Image

PVC واترا ستاپ

Image

واتراستاپ دیواری تخت

Image

واتراستاپ کفی تخت

Image

واتراستاپ دیواری حفره دار

Image

واتراستاپ کفی حفره دار

Image

واتراستاپ دمبلی تخت

Image

گیره واتراستاپ

Image

واتر استاپ هیدروفیلی

درباره بتن پلاست

logowh

تولید کننده انبوه اسپیسر و صلیب های کاشی ، نوارهای آب بندی واتراستاپ ، مواد شیمیایی بتن مانند روانسازهای بتن ، مواد آب بند کننده بتن ، انواع عایق های ساختمانی ، گروت ها و مواد ترمیمی بتن ، انواع چسب های ساختمانی

دفتر مرکزی و کارخانه

آدرس : تهران . ملارد . صفادشت . بعد از میدان نبی اکرم . قبل از آتش نشانی . پلاک ۱۱۲ . شرکت شیمیایی بتن پلاست

آدرس ایمیل : info@betonplast.com

تلفکس :

65423400  -  65423500  -  65423600 

65423700  -  65423800  -  65423900

ارتباط با واحد فروش

مدیر فروش ‌:

خانم دهقان

0912765911509127659116

کارشناس فروش :

خانم عمادی

09124201549 - 09120347805 

خدمات بتن پلاست

کاتالوگ محصولات

اخبار و مقالات 

Whatsapp Premium

با سلام
به سایت بتن پلاست خوش آمدین
برای طرح سوال در مورد وب سایت یا محصولات با کارشناسان ما میتونید مستقیم از طریق WhatsApp چت کنید. تیم فروش بتن پلاست همیشه پاسخگوی شما هستن.

    چت واتس اپ
Close and go back to page