Image

تراز کننده موزائیک ( همتراز موزائیک )

شرح محصول - تراز کننده موزائیک ( همتراز موزائیک )

شرح تراز کننده موزائیک ( همتراز موزائیک )

همتراز موزائیک مقوله ای است که نمی شود آن را کنار گذاشت زیرا استفاده از موزائیک جهت پوشش کف سالیان متمادی است که مرسوم است. در روش سنتی برای نصب موزائیک ابتدا ملات مخصوص روی سطح ریخته می شود و پس از پخش شدن توسط ماله ، موزائیک ها روی سطح قرار می گیرد و توسط اعمال ضربات چکش و کنترل توسط تراز، موزائیک ها را نسبت به یکدیگر همسطح می نمایند. امروزه ابزارهای کارآمدی برای نصب موزائیک به بازار آمده است که از آن جمله می توان به همتراز موزائیک یا همتراز موزائیک اشاره نمود. همتراز موزائیک از دو بخش کلیپس تراز کننده و گوه تراز کننده تشکیل شده است. همتراز موزاییک علاوه برهم سطح و تراز کردن لبه موزائیک، بند بین موزاییک ها را نیز نسبت به یکدیگر با فاصله 1.5میلیمتر تنظیم میکند.
کلیپس همتراز موزئیک بر اساس ضخامت موزائیک که معمولا 2 سانتیمتر است طراحی شده است. هنگام نصب موزائیک کلیپس همتراز فی ما بین موزائیک ها قرار می گیرد و پس از جای گذاری موزائیک ها، توسط گوه همتراز قفل می شوند. مزیت استفاده از همتراز موزائیک نسبت به روش های سنتی این است که دیگر نیازی به استفاده از تراز برای همسطح شدن دو موزائیک نسبت به یکدیگر وجود ندارد و موزائیک ها به راحتی و سرعت بیشتری نسبت به یکدیگر همتراز می شوند. همچنین استفاده از تراز کننده یا همتراز احتمال ایجاد ناخنک در درز دو موزائیک را منتفی می کند و تشکیل خزه و جلبک میان بندها در فرایند شستشو منتفی می شود.

 

روش مصرف

روش استفاده از همتراز موزائیک 


از یک گوشه سطح مورد نیاز برای کاشیکاری، با استفاده از تراز و گونیا خط راهنما برای قرارگیری اولین موزائیک را ترسیم نمایید . سپس به اندازه مساحت 2 یا سه عدد از موزائیک ها، سطح را به ملات یا چسب مخصوص نصب موزائیک آغشته نمایید. موزائیک اول را در محل مشخص قرار داده و سپس کلیپس های تراز کننده موزائیک را در اطراف آن، جای گذاری نمایید. همتراز موزاییک سرعت و دقت اجرا موزاییک و سنگ را در کف و هنگام نصب به طور چشم گیری افزایش می دهد و باعث ایجاد سطح کاملا صاف و هم تراز و یکنواخت می شود که این امر اجرا کنندگان را ملزم به استفاده از هم تراز موزائیک میکند. پس از آن موزائیک های جانبی را قرار داده و با قرارگیری و قفل کردن گوه تراز کننده موزائیک، آن را تثبیت نمایید. به این ترتیب دو موزائیک جانبی نسبت به یکدیگر کاملا همسطح شده و نیازی به تراز جهت همسطح نمودن دو موزائیک در کنار یکدیگر نخواهد بود. به همین روش موزائیک ها را با جای گذاری کلیپس همتراز و قفل نمودن توسط گوه همتراز چیده و نصب نمایید.

میزان مصرف

میزان استفاده از همتراز موزائیک 


میزان استفاده از تراز کننده یا همتراز موزائیک به ابعاد موزائیک و مساحت مد نظر برای پوشش توسط موزائیک بستگی دارد . با توجه به اینکه گوه تراز کننده چند بار مصرف است ، چنانچه سطح در چند مرحله موزائیک کاری می شود ، بهتر است که تعداد گوه را نسبت به کلیپس کمتر در نظر گرفت. استفاده از همتراز موزائیک علاوه بر افزایش کیفیت موزائیک کاری و زیبایی دو چندان کار موجب از بین رفتن ناخنک ها یا ناصافی های بین لبه های موزائیک خواهد شد. همتراز موزائیک همچنین باعث همسطح کردن لبه های موزائیک اندازه ی بندهای موزائیک را نیز به نسبت یکدیگر یکسان مینماید.

نکات

نکات مهم استفاده از همتراز موزائیک

  • جهت ایجاد سطحی یکنواخت و کاملا همتراز، توصیه می شود عملیات قفل کردن گوه داخل کلیپس توسط آچار مخصوص همتراز انجام شود. استفاده از چکش یا دست برای جای گذاری گوه تراز کننده موزائیک درون کلیپس، علاوه بر عدم تراز دقیق دو موزائیک نسبت به هم، ممکن است موجب شکستن کلیپس حین عملیات جای گذاری شود.
  • پس از نصب و جای گذاری گوه ها فرصت دهید تا ملات زیر موزائیک ها کاملا خشک شود و یا به گیرش مناسب برسد، سپس اقدام به شکستن کلیپس ها نمایید.
  • با توجه به اینکه کلیپس تراز کننده یکبار مصرف و گوه چند بار مصرف می باشد، پیشنهاد می شود در شرایطی که عملیات موزائیک کاری به دلیل وسعت زیاد، در چند مرحله صورت می گیرد، تعداد گوه را نسبت به کلیپس، کمتر خریداری نمایید تا از نظر اقتصادی مقرون به صرفه تر باشد.

بسته بندی

بسته بندی ترازکننده موزائیک

 

 

نام محصول تعداد در بسته
name paking(QTY)
تراز کننده موزائیک 50جفت 
گوه تراز کننده موزائیک 50 عدد
کلیپس تراز کننده موزائیک 100عدد

 

ویدئو آموزشی - نحوه استفاده

ویدئو آموزشی-معرفی محصول

ویدئو -پروژه های اجرا شده

دانلود

Image
Image
Image

سوالات متداول

سوالات متداول

محصولات مرتبط - قطعات و ابزارهای کاشیکاری

Image

گونیا متر 5 بازو x850 دو شابلون

Image

نوار کنج

Image

تراز کننده پارکت

Image

صلیب کاشی T

Image

تراز کننده کاشی سرامیک

Image

گونیا متر 3 بازو x550 تک شابلون

Image

آچار ( انبر )تراز کننده کاشی

Image

صلیب کاشی 120

Image

تراز کننده پیچی نرمال

Image

صلیب کاشی +

Image

شابلون گونیا x800 چهاربازو

Image

تراز کننده واش بتن

Image

گونیا متر 3 بازو x750 دو شابلون

Image

شابلون کنج (کنج متر)

Image

تراز کننده کاشی مدل پیچی پاور

Image

قاپک کاشی ( ساکشن )

Image

براکت گوشه

Image

گونیا متر 6 بازو x900 تک شابلون

معرفی بتن پلاست

تولید کننده انبوه اسپیسر و صلیب های کاشی ، نوارهای آب بندی واتراستاپ ، مواد شیمیایی بتن مانند روانسازهای بتن ، مواد آب بند کننده بتن ، انواع عایق های ساختمانی ، گروت ها و مواد ترمیمی بتن ، انواع چسب های ساختمانی

دفتر مرکزی فروش و کارخانه

آدرس: تهران . ملارد . صفادشت . بعد از میدان نبی اکرم . قبل از آتش نشانی . پلاک ۱۱۲ . شرکت شیمیایی بتن پلاست

آدرس ایمیل: info@betonplast.com
تلفکس : 65423400-65423500-65423600  - 65423700 - 65423800 - 65423900 

مدیر فروش ‌؛ خانم دهقان      09127659115 - 09127659116

کارشناس فروش؛ خانم عمادی   09124201549 - 09120347805 

نماینده فروش تهران : 

اتوبان جلال آل احمد ، شرق به غرب ، بعد از زیر گذر گیشا ، پلاک 71 ، واحد 4

تلفکس : 02188580775    02188580774

کارشناس فروش : خانم کریمان  09120347806   09120367805

کارشناس فروش : آقای مهندس مبینی  09124856268