Image

واتراستاپ کفی تخت(EF)

شرح محصول - واتراستاپ کفی تخت

واتراستاپ کفی تخت

واتراستاپ کف خواب

pvc waterstop

WEF-N

واتراستاپ کفی تخت چیست؟

امکان اجرای کف سازه های بتنی وسیع بصورت یکپارچه و بتن ریزی گسترده وجود ندارد و بالطبع در صورت بتن ریزی یکپارچه ، ضعف سازه ای برای بتن به وجود خواهد آمد . معمولا بتن ریزی سطوح گسترده را در مقاطع کوچکتر ، قالب بندی نموده و اجرا می نمایند. این روش اجرا باعث ایجاد درزهای اجرایی در سازه بتنی می گردد ، که در مورد سازه هایی که در مجاورت آب و مایعات و الخصوص فشارهای منفی آب هستند ، ضعف بسزایی محسوب شده و باعث نفوذ مایعات از بیرون به داخل سازه ، در مدت زمان بهره برداری خواهد شد .به همین دلیل واتراستاپهای ویژه ایطراحی و تولید شده اند که مخصوص استفاده در درزهای اجرایی کف سازه های بتنی می باشد . در کف های بتنی با درز اجرایی ، واتراستاپ نوع کفی تخت یا واتراستاپ کف خواب مورد استفاده قرار می گیرد. واتراستاپ کفی تخت بصورت یک طرف آجدار و یک طرف صاف تولید می گردد ، که نسبت به واتراستاپ های نوع دیواری ، دارای آجهای پهن تر و بلندتری می باشد. واتراستاپهای کفی تخت دارای آجهای اصلی با ارتفاع بلندی هستند ،که با توجه به عرض واتراستاپ تعداد  آجها متغیر است. علاوه بر آنها در فاصله میان آجها ، شیارهایی نیز وجود دارد که مانع عبور و گسترش آب از فضای اتصال بین واتراستاپ و بتن خواهد شد و واتراستاپ کفی تخت ، معمولا برای آب بندی درزهای اجرایی کف مورد استفاده قرار می گیرد و لبه صاف آن در کف سازه قرار گرفته و آجها رو به بالا قرار می گیرد. واتراستاپ کفی تخت عموماََ در پهنای 24 و 30 سانتیمتر و ضخامت 3 الی 4 میلیمتر تولید می شود. با توجه به نوع سازه و فارهای وارده، امکان تولید واتراستاپ کفی تخت در Elangation  مختلف وجود دارد. به این واتراستاپ در اصطلاح واتراستاپ کف خواب نیز گفته می شود.

 به طور کلی این محصول ماده ای است که جهت آب بندی ضد آب نمودن در اتصالات بتن استفاده می شود این واتراستاپ نوعی کفی تخصصی به شمار می رود که برای ایجاد عایق رطوبتی و محافظت در برابر رطوبت برای کف ها طراحی شده است . این محصول ارائه شده در محل های پیش بینی شده در نقشه های اجرایی  استفاده می شود و در درزهای انقطاع کف که شامل درز های اجرایی و محل قطع بتن ریزی می باشد اجرا می گردد. محصول موردنظر باید بطوری جای گیرد که آکس آن و محل درز پس از بتن ریزی نقطه اول و دوم کاملاً منطبق با هم بوده تا بتوانند تنش های وارده را به خوبی کنترل نماید.

واتراستاپ کف، واتراستاپ کفی تخت ، واتراستاپ

 

خواص ویژه

خواص واتراستاپ کفی تخت

 • مقاومت كششی  بالاتر از استاندارد
 • انعطاف پذیری زیاد در جهت طول و عرض
 • مقائم در برابر اسیدها و مواد  قلیایی
 • مدت زمان کارایی برابر با عمر سازه

بیشتر بدانید ؛ واتراستاپ دمبلی حفره دار 

موارد مصرف

موارد کاربرد واتراستاپ کفی تخت

موارد مصرف واتراستاپ کفی تخت چیست؟

 • پیشگیری از عبور آب در درزهای اجرایی و انبساطی سازه ها
 • آب بندی درزهای سازه های بتنی در مجاورت آب و مایعات
 • آب بندی سدها کانال ها و لوله های بتنی
 • آب بندی سازه های هیدرولیكی
 • آب بندی استخرها و دریاچه های مصنوعی

 

 

قیمت واتراستاپ کفی تخت

قیمت واتراستاپ کفی تخت 

 

 ریدف  شرح کالا  بسته بندی  قیمت 
 1  واتر استاپ کفی تخت 24 رول 25m تماس بگیرید
 2  واتراستاپ کفی تخت 30 رول 25m   تماس بگیرید

 

روش نصب

روش نصب واتراستاپ تخت کف خواب

روش نصب واتراستاپ کفی تخت چگونه است؟

واتراستاپ را در محلی كه پیش فرض قطع بتن شده است قرار داده، بطوری كه نیمی از عرض واتراستاپ  در بتن ریزی  اول و نیمه دیگر در بتن ریزی دوم دفن گردد . بتن را به آرامی ریخته تا واتراستاپ از محل نصب جدا نگردد 
در مورد واتراستاپ حفره دار نیز روش به همین منوال است ، با این تفاوت كه حفره واتراستاپ دقیقا" در محل پیش بینی شده  درز انبساط قرار می گیرد.برای اتصال و ثابت سازی واترستاپ در سازه ، از گیره هایی كه به این منظور طراحی شده استفاده نمایید.

 اتصال دو سر واترستاپ

چگونه دو سر واتراستاپ به هم متصل می شوند؟

برای اتصال دو سر واتراستاپ به دو صورتمی توان عمل کرد :

 • به کمک دستگاه هویه دو سر واتراستاپ را گرم کنید تا به حالت مذاب درآید سپس دو سر واتراستاپ را بر روی یکدیگر قرار می دهیم تا اتصال انجام گردد که بعد از سرد شدن به صورت یکپارچه در می آید .
 • به وسیله چسبهای صنعتی که برای اتصال PVC نرم مناسب مي باشد اتصال دو سر واتراستاپ صورت می گیرد ، بدین ترتیب که تقریبا 30 سانتی متر از دو سر واتراستاپ را بصورت اورلب بر روی هم قرار داده و میان آنها را از چسب مورد نظر آغشته کرده و تحت فشار قرار می دهند تا کاملا یکدیگر را جذب کننند.

نگهداری

شرایط نگهداری واتراستاپ کفی تخت

شرایط واتراستاپ کفی تخت چگونه است ؟ 

درصورت نگهداری واتراستاپ ها در بسته بندی اصلی و باکشیدن چادر جهت حفاظت از تابش خورشید، اکسیژن و اُزن مقاومت های اعلام شده تا 12 ماه پایدار خواهند ماند.

بسته بندی

شرح

عرض cm ضخامت mm درصد ارتجاع بسته بندی

واتراستاپ کفی تخت

EM Waterstop 24

24cm 4 240،270،300  % 25m

واتراستاپ کفی تخت

EM Waterstop 30

30cm 4 240،270،300  % 25m

واتراستاپ دمبلی حفره دار                       ,                            واتراستاپ کفی حفره دار                         ,                          واتراستاپ بنتونیتی 

ویدئو آموزشی - نحوه استفاده

ویدئو آموزشی-معرفی محصول

ویدئو -پروژه های اجرا شده

سوالات متداول

برای آب بندی درزهای انقطاع کف سازه بتنی کدام نوع از واتراستاپ ها مناسب تر می باشد؟

برای آب بندی درزهای انقطاع در کف سازه های آبی با برنامه ریزی قطع بتن و یا به صورت فورس ماژور برای قطع بتن کف واتراستاپ تخت کفی مناسب می باسد که به راحتی بر روی بتن مگر بدون نیاز به مهارت خاصی نصب می شود . 

سوالات متداول

روش آزمایش سازگاری با قیر واتراستاپ چگونه انجام می شود ؟

به منظور تعیین سازگاری با قیر ، نمونه های واتراستاپ باید عمل آوری شوند و پس از آن مقاومت کششی ، ازدیاد طول در حداکثر بار و مدول الاستیسیته تعیین شود . برای آماده سازی آزمونه ، باید برشهایی از نوار آب بندی واتراستاپ با ابعاد حداکثر 170mm صول و حداقل 20mm پهنا ( ترجیحا 50mm ) تهیه شود . نیمی از مقاطع نمونه های واتراستاپ باید به طور کامل با لایه ای از قیر (85/25) با دمای 175±5)) درجه سانتیگراد آویزان شوند . برش های با قیمانده که با قیر پوشیده نشده اند ، باید تحت شرایط یکسان در مخزن گرمایی دیگری نگهداری شوند . پس از خارج کردن نمونه ها از گرمخانه ، پوشش قیری روی نمونه های واتراستاپ باید از طریق کاهش دما تا -20 درجه سانتیگراد و خم وراست نمودن آن ها برداشته شود . در برخی مواقع ممکن است جدا کردن یکپارچه قیر از نمونه های واتراستاپ گرم ، راحت تر صورت پذیرد . آزمونه هایی که از قیر جدا شده اند ، 7 روز دیگر در هوای نرمال مطابق استاندارد هوای نرمال نگهداری شوند . سپس 5 نمونه واتراستاپ به موازات محور طولی و حتی الامکان به فاصله 20mm از لبه ، برش داده شود . آزمونه ها 24 ساعت دیگر در هوای نرمال 23/5 درجه مطابق استاندارد نگهداری شوند و در نهایت مقاومت کششی ، ازدیاد طول در حداکثر بارگذاری و مدول الاستیسیته مطابق استاندارد در نمونه هایی که عملیات حرارتی شده اند و آزمونه هایی که با قیر پوشانده شده اند ، تعیین شود . از مقادیر بدست آمده ،‌میانگین محاسبه شده و تغییر بعد از قیر اندود نمودن بر حسب درصد ، گزارش شود . 

محصولات مرتبط - واتراستاپ

درباره بتن پلاست

logowh

تولید کننده انبوه اسپیسر و صلیب های کاشی ، نوارهای آب بندی واتراستاپ ، مواد شیمیایی بتن مانند روانسازهای بتن ، مواد آب بند کننده بتن ، انواع عایق های ساختمانی ، گروت ها و مواد ترمیمی بتن ، انواع چسب های ساختمانی

دفتر مرکزی و کارخانه

آدرس : تهران . ملارد . صفادشت . بعد از میدان نبی اکرم . قبل از آتش نشانی . پلاک ۱۱۲ . شرکت شیمیایی بتن پلاست

آدرس ایمیل : info@betonplast.com

تلفکس :

65423400  -  65423500  -  65423600 

65423700  -  65423800  -  65423900

ارتباط با واحد فروش

مدیر فروش ‌:

خانم دهقان

0912765911509127659116

کارشناس فروش :

خانم عمادی

09124201549 - 09120347805 

خدمات بتن پلاست

کاتالوگ محصولات

اخبار و مقالات 

Whatsapp Premium

با سلام
به سایت بتن پلاست خوش آمدین
برای طرح سوال در مورد وب سایت یا محصولات با کارشناسان ما میتونید مستقیم از طریق WhatsApp چت کنید. تیم فروش بتن پلاست همیشه پاسخگوی شما هستن.

    چت واتس اپ
Close and go back to page