Image

شابلون سنگفرش سیمانی مدل MOLD X130

شرح محصول - شابلون سنگفرش سیمانی مدل MOLD X130

شابلون سنگفرش سیمانی مدل MOLD X130

شابلون سنگ فرش بتنی مدل MOLD X130  یک قالب مربعی شکل با ظاهر بیرونی مربع و استیفنرهای داخلی خطی  می باشد که با فرم هندسی چهار مربع در چهار گوشه و چهار پیکان در وسط طراحی و تولید شده است .قالب سنگفرش سیمانی مدل MOLD X130 با اندازه بیرونی 40*40 سانتیمتر و ارتفاع 4 سانتیمتر و ضخامت تیغه های 6 میل از مواد پلاستیکی مقاوم ABS  تولید شده است و به وسیله آن می توان کفسازی انواع محوطه ویلا و خانه  ، پارک ها و فضاهای سبز شهری ، مسیر پیاده روی باغ و پیاده روهای کنار خیابان و ... را به آسانی و بدون نیاز به هرگونه مهارت و تخصص ، اجرا نمود . استفاده از قالب های پلاستیکی کفسازی ،  جهت سنگ فرش نمودن و محوطه سازی علاوه بر سهولت در اجرا ، این امکان را می دهد که با استفاده از ملات های رنگی بتوانیم ، کفسازی زیباتری را به کمک استفاده از ملات های سیمانی رنگی به سهولت انجام دهیم . به طور مثال در این مدل می توان 4 مربع پیرامون را با یک رنگ و چهار پیکان داخلی را با یک رنگ چیدمان نمود.  شکل هندسی این قالب به صورت محیط خارجی مربعی و تیغه های وسط خطی طراحی و تولید شده است  و به گونه ای در نظر گرفته شده است که از جهات مختلف بتوان شابلن ها را کنار هم چید و طرح را گسترش داد.ابعاد بیرونی این مدل از قالب سنگفرش بصورت مربعی با ابعاد 40*40 سانتیمتر تشکیل خواهد داد که از تمام ضلع ها قابل چیدمان و گسترش می باشد و با چیدمان در جهت های مختلف ، می توان فرمهای هندسی گوناگونی را از چیدن قالب پلاستیکی سنگفرش مدل MOLD X130  در کنار یکدیگر ایجاد نمود .

اطلاعات بیشتر : شابلون سنگ فرش سیمانی مدل MOLD X140 چه تفاوتی با سایر مدل ها دارد؟

سنگفرش کردن محیط و کفسازی بتنی و پوشش  مسیرهای پیاده روی در حیاط ویلا و خانه  و باغ ها و فضای سبز و پیاده روهای کنار خیابان به کمک شابلون پلاستیکی سنگفرش بتنی مدل  MOLD X130 آسان ترین روش ممکن برای کفسازی محوطه ، نسبت به کلیه روش های مرسوم دیگر مانند نصب موزائیک یا بتن ریزی و استفاده از کفپوش های بتنی آماده و ... می باشد که در ادامه این متن به مزایای ویژه آن بیشتر خواهیم پرداخت.

استفاده از قالب پلاستیکی سنگفرش بتنی مدل MOLD X130 جهت کفسازی محیط های عمومی و شهری مانند پارک ها و فضاهای سبز ، بهترین و ارزان ترین و مقرون به صرفه ترین روش جایگزین برای همه گزینه ها و روش های مرسوم مانند موزائیک کاری ، بتن ریزی و یا استفاده از کفسازی به کمک کفپوش های آماده بتنی و واش بتن ها و ... می باشد و نتیجه نهایی بسیار مطلوب تر و زیباتری نسبت به کلیه روش های مذکور ایجاد خواهد شد.

به طور کلی محصول ارائه شده یک قطعه قالب پلاستیکی می باشد که جهت سنگ فرش نمودن با بتن و ملات طراحی شده است. این قطعه از جنس پلاستیک مقاوم ABS ساخته شده که دارای دوام و مقاومت مناسبی در برابر شرایط آب و هوایی و تغییرات دما می باشد. از این قالب به راحتی و بدون هیچ مهارت خاصی می توانید استفاده نمایید. همچنین این قطعه قالب پلاستیکی با آب و برس قابل شستشو بوده و جهت جدا نمودن ملات و سیمان از قالب موردنظر نیازی به مواد شوینده اسیدی خاصی نیست.

مزایای ویژه قالب

مزایای ویژه شابلون سنگ فرش سیمانی مدل MOLD X130

 • قالب پلاستیکی سنگفرش بتنی مدل MOLD X130 از پلاستیک مقاوم ABS تولید شده است و مقاومت بسیار بالایی در برابر شرایط جوی و آب و هوایی گوناگون دارد.
 • شابلون های پلاستیکی سنگفرش بتنی مدل MOLD X130 دارای ضریب تکرار و استفاده بسیار بالایی می باشد و در صورت نگهداری مناسب ، می تواند به عنوان یک ابزار کار دائمی برای مجریان محترم محسوب شود .
 • قالب پلاستیکی سنگفرش سیمانی تولید شده توسط شرکت بتن پلاست، در برابر نیروی ضربه و فشارهای وارده ، مقاومت بالایی دارد و به راحتی دچار شکستگی و ترک خوردگی نمی شود.
 • به دلیل استفاده از مواد پلاستیکی مقاوم و با کیفیت ABS در تولید شابلون سنگ فرش سیمانی مدل MOLD X130 ، مقاومت سایشی بسیار بالایی در برابر تماس با ملات و بتن در هنگام ملات ریزی یا قالب برداری خواهد داشت.
 • ملات سیمانی یا بتنی به قالب پلاستیکی سنگفرش در هنگام ریختن ملات یا قالب برداری نخواهد چسبید .
 • عدم شکستگی و یا لب پر شدگی شابلون پلاستیکی سنگفرش سیمانی مدل MOLD X130 در هنگام ریختن ملات درون قالب یا برداشتن قالب پلاستیکی سنگفرش پس از گیرش اولیه ملات سیمانی
 • امکان استفاده از ملات های رنگی سیمانی مختلف در هر یک از سلول های قالب MOLD X130 جهت افزایش زیبایی در کفسازی محوطه
 • سهولت شستشوی قالب پلاستیکی سنگفرش بتنی توسط آب و فرچه و عدم نیاز به هرگونه شوینده اسیدی خاص جهت جدا نمودن ملات و سیمان از شابلون پلاستیکی
 • بدون نیاز به زیر سازی و تسطیح سطحوح مورد نظر برای اجرا ، قبل از سنگفرش کردن کف به کمک قالب های پلاستیکی سنگفرش بتنی مدل MOLD X130
 • امکان ایجاد پوشش سیمانی و پیاده روی بتنی طرح دار و منقش ، در سطوح ناهموار و شیب دار توسط شابلون سنگفرش بتنی بدون نیاز به زیر سازی خاص و یا آماده سازی سطوح و شیب بندی اولیه
 • امکان استفاده از چندین مدل قالب پلاستیکی سنگفرش سیمانی بصورت همزمان جهت کفسازی یک فضا جهت زیباتر شدن کف و استفاده از طرحهای هندسی گوناگون در کفسازی به کمک روش سنگفرش بتنی به کمک قالب های مخصوص
 • امکان کاشتن سبزه و چمن و یا ریختن سنگریزه در فضای خالی بین سلول های سنگ فرش بتنی و یا در فواصل آن ، جهت افزایش زیبایی سطح کفسازی شده به کمک قالب سنگفرش بتنی

تعداد قالب سنگفرش

تعداد قالب سنگفرش سیمانی MOLD X130 مورد نیاز برای کفسازی سطح

بر اساس وسعت محل مورد نظر برای  کفسازی با قالب پلاستیکی سنگفرش بتنی و زمان در دسترس برای سنگفرش نمودن کف ، می توان تعداد قالب مورد نیاز را محاسبه و انتخاب نمود . هرچه تعداد قالب ها بیشتر باشد طبیعتا سرعت اجرا افزایش خواهد یافت و امکان اختصاص زمان مناسب تر برای گیرش اولیه ملات در دسترس خواهد بود . پیشنهاد می شود حداقل 2 عدد شابلون سنگفرش برای کفسازی محیط های کوچک استفاده شود و این امر در محیط های بزرگ می تواند به 16  عدد یا بیشتر افزایش یابد.

طریقه سنگ فرش کردن کف

طریقه سنگفرش کردن کف به کمک قالب سنگ فرش بتنی MOLD X130

 • یکی از مهم ترین اصول برای سنگ فرش کردن محوطه با کمک قالب پلاستیکی سنگفرش بتنی ، شرایط فیزیکی ویژه ملات سیمانی، برای ریختن در قالب ها می باشد . در نظر داشته باشید که عیار ملات مصرفی نباید از 300 کمتر باشد و پیشنهاد می شود عیار معمول 350 برای ساخت ملات سنگفرش بتنی در نظر گرفته شود.
 • نکته مهم دیگر در مورد کفسازی به کمک قالب پلاستیکی سنگفرش بتنی ، استفاده از ملات یا بتن با اسلامپ 4 تا 6 برای سنگفرش کردن محوطه به کمک قالب پلاستیکی سنگفرش سیمانی می باشد . در صورت استفاده از بتن با اسلامپ و روانی بالا ، سیکل کاری و زمان قالب برداری افزایش خواهد یافت و آب اضافه موجود در ملات ، قبل از انجام عملیات هیدراسیون ممکن است جذب زمین شود و ملات یا بتن سنگفرش پس از خشک شدن دارای مقاومت مطلوب حاصل نشود .
 • پیشنهاد می شود که قالب های پلاستیکی سنگ فرش بتنی ، قبل از چیدمان و ریختن ملات سیمانی ، توسط روغن مناسب و یا گازوئیل چرب نمائید.
 • با توجه به تعداد دسترس از قالب پلاستیکی سنگفرش بتنی مدل MOLD X130 در دسترس ، آنها را در کنار هم بچینید.
 • لازم است که کف قالب های سنگفرش سیمانی را توسط آب شیرین اشباع نمائید تا مانع جذب آب مخلوط بتنی توسط زمین، قبل از رسیدن ملات به گیرش اولیه شود.
 • ملات مورد نیاز برای ساخت سنگفرش بتنی را با ماله درون سلول های شابلون پلاستیکی ریخته و مسطح نمائید.
 • چنانچه در نظر است که از چندین رنگ مختلف درون سلول های مختلف قالب پلاستیکی استفاده شود ، می توانید با کمک ماله های کوچک تر عمل ریختن ملات درون قالب را انجام دهید تا دقت کار بیشتر شود و ملات های رنگی قاطی نشوند .
 • پس از پر شدن و تسطیح کل سلول های شابلون سنگفرش چند ضربه ملایم با کف دست یا کف ماله به سطح قالب و ملات بزنید تا به اصطلاح ویبره شده و ملات متراکم تری ایجاد شود.
 • لازم است که با توجه به شرایط آب و هوایی محیط ، 2 الی 3 ساعت ملات سیمانی درون قالب پلاستیکی شابلون سنگفرش بماند تا به گیرش اولیه مناسب برسد تا پس از برداشتن قالب ، ملات دفرمه نشود . برداشتن زودهنگام موجب دفرمه شدن و برداشتن دیرهنگام قالب ها موجب جدا شدن سخت بتن از قالب خواهد شد .
 • توجه شود که هنگام برداشتن قالب های سنگفرش سیمانی ، شابلون ها بصورت کاملا عمودی خارج شوند تا احیانا آسیبی به بتن منقش ایجاد شده وارد نشود و باعث لب پریدگی احتمالی آن نشود.
 • پس از قالب برداری لازم است سطوح سنگفرش شده توسط شابلون سنگفرش ، حداقل تا 3 روز توسط آب پاشی کیورینگ شود.
 • با توجه به دمای محیط و طرح اختلاط بتن یا ملات مصرفی جهت ساخت سنگفرش ، 24 الی 48 ساعت پس از برداشتن قالب های سنگفرش بتنی می توانید روی سطح راه بروید و پس از گذشتن 7 روز سطح اجرا شده ، آماده بهره برداری و تحمل بارهای سنگین مانند تردد خودرو می باشد.
 • پس از اتمام کار قالب ها را توسط آب و برس شسته و خشک نمائید و در محل مناسب نگهداری نمائید تا در پروژه های بعدی مورد استفاده قرار گیرد.

مدل MOLD X140                           ,                           مدل MOLD X160                            ,                              مدل MOLD X150

سوالات متداول

آیا نسبت آب به سیمان در بتن و یا اندازه سنگدانه ها ارتباطی با مقاوت بتن در برابر یخ زدگی و یا مصرف نوع مواد ضدیخ بتن ، حباب ساز بتن ، فوق روان کننده زودگیر در بتن دارند ؟

 

براساس نتایج آزمایش های انجام شده بتن های با مقاومت زیاد ( نسبت آب به سیمان کوچکتر از3/0 ) اگر از سنگدانه های درشت با دوام در مقابل یخبندان ساخته شوند و به مدت حداقل 2 هفته در آب مراقبت گردند نیازی به حباب هوا ( حباب ساز بتن ) ندارند در حالیکه در بتن های با نسبت آب به سیمان بزرگتر از 3/0 آب قابل یخ زدن افزایش می یابد و استفاده از مواد حباب ساز بتن جهت تامین دوام در مقابل یخ زدن و آب شدن ضروری است . 

 

سوالات متداول

آیا مواد حباب ساز بتن می توانند علاوه بر جلوگیری از یخ زدن بتن در برابر سیکلهای ذوب و یخبندان بتن را نفوذناپذیر نماید ؟

 

مواد حباب ساز بتن با تشکیل حباب های ریز میلیونی در ساختار بتن تا حد زیادی بتن را نفوذناپذیر می نمایند . ولی چنانچه علاوه بر محافظت در برابر سیکل ذوب و یخبندان ، نفوذناپذیر نمودن بتن مطرح است پیشنهاد می شود علاوه بر مصرف حباب ساز بتن از پودر میکروسیلیس یا ژل میکروسیلیس در طرح اختلاط بتن استفاده شود . 

 

محصولات مرتبط - شابلون کفپوش

Image

مدل HEXARC X3550

Image

مدل MOLD X110

Image

مدل HEXA X3550

Image

مدل MOLD X140

Image

مدل HEXARC X4040

Image

مدل MOLD X150

Image

مدل ARCO X100

Image

مدل MOLD X160

Image

مدل ARCO X101

Image

مدل MOLD X120

درباره بتن پلاست

logowh

تولید کننده انبوه اسپیسر و صلیب های کاشی ، نوارهای آب بندی واتراستاپ ، مواد شیمیایی بتن مانند روانسازهای بتن ، مواد آب بند کننده بتن ، انواع عایق های ساختمانی ، گروت ها و مواد ترمیمی بتن ، انواع چسب های ساختمانی

دفتر مرکزی و کارخانه

آدرس : تهران . ملارد . صفادشت . بعد از میدان نبی اکرم . قبل از آتش نشانی . پلاک ۱۱۲ . شرکت شیمیایی بتن پلاست

آدرس ایمیل : info@betonplast.com

تلفکس :

65423400  -  65423500  -  65423600 

65423700  -  65423800  -  65423900

ارتباط با واحد فروش

مدیر فروش ‌:

خانم دهقان

0912765911509127659116

کارشناس فروش :

خانم عمادی

09124201549 - 09120347805 

خدمات بتن پلاست

کاتالوگ محصولات

اخبار و مقالات 

Whatsapp Premium

با سلام
به سایت بتن پلاست خوش آمدین
برای طرح سوال در مورد وب سایت یا محصولات با کارشناسان ما میتونید مستقیم از طریق WhatsApp چت کنید. تیم فروش بتن پلاست همیشه پاسخگوی شما هستن.

    چت واتس اپ
Close and go back to page