Image

شابلون سنگفرش سیمانی مدل ARCO X100

شرح محصول - شابلون سنگفرش سیمانی مدل ARCO X100

شابلون سنگفرش سیمانی مدل ARCO X100

شرح شابلون سنگفرش سیمانی مدل ARCO X100

مدل ARCO X100

شابلون سنگفرش سیمانی مدل ARCO X100 چیست ؟ 

شابلون پلاستیکی کفپوش بتنی مدل ARCO X100 یک قالب دایره ای شکل بوده که ظاهر بیرونی آن گرد می باشد و فاقد استیفنر داخلی است.  شابلون سنگفرش سیمانی مدل  ARCO X100  یکی از پراستفاده ترین قالب های کفسازی می باشد که توسط آن کفپوش های بتنی گرد را می توان به راحتی اجرا نمود . قالب سنگفرش سیمانی مدل ARCO X100 با قطر بیرونی 35 سانتیمتر بوده و ارتفاع 4 سانتیمتر و ضخامت تیغه های 6 میلیمتر از مواد پلاستیکی مقاوم ABS  تولید شده است و توسط آن می توان کف سازی انواع محوطه ویلا و خانه ، پارک ها و فضاهای سبز شهری ، مسیر پیاده روی باغ و پیاده روهای کنار خیابان و ... را به آسانی و بدون نیاز به هرگونه مهارت و تخصص خاصی ، اجرا نمود . بکارگیری از قالب های پلاستیکی کفسازی ،  جهت سنگ فرش نمودن و محوطه سازی علاوه بر سهولت در اجرا ، این قابلیت را فراهم می سازد که با استفاده از ملات های رنگی بتوانیم ، کفسازی زیباتری را به کمک استفاده از ملات های سیمانی رنگی به راحتی انجام دهیم همچنین شکل هندسی این قالب به صورت محیط خارجی گرد بوده و بدون  تیغه های وسط طراحی و تولید شده است و بطوری در نظر گرفته شده است که از جهت ها ی مختلف بتوان شابلون ها را کنار هم چید و طرح را وسیع نمود. از مزایای ویژه قالب سنگفرش بتنی گرد این می باشد که از جهت های مختلف و با فواصل منظم یا نا منظم می توان آن را گسترش داد و چیدمان نمود و طرح های زیبایی را برای کف تشکیل داد . همچنین به علت اینکه این مدل از قالب پلاستیکی کفپوش فقط دارای یک سلول داخلی است ، می توان از اپوکسی ها برای سطح آن استفاده نمود و همچنین به کمک استیکرهای سه بعدی طرح های ویژه ای را روی سطح آن اجرا نمود.

سنگفرش نمودن محوطه ها و کفسازی بتنی و پوشش سیمانی مسیرهای پیاده روی در حیاط ویلا و خانه  و باغ ها و فضای سبز و پیاده روهای کنار خیابان به کمک قالب پلاستیکی گرد سنگفرش بتنی مدل  ARCO X100 آسان ترین شیوه ی ممکن برای کفسازی محیط ، نسبت به مابقی روش های رایج دیگر مانند نصب موزائیک یا بتن ریزی و استفاده از کفپوش های بتنی آماده و ... می باشد که در ادامه این متن به تشریح بیشتر مزیت های ویژه آن خواهیم پرداخت.

بکارگیری از قالب پلاستیکی سنگ فرش بتنی مدل ARCO X100 برای کفسازی محیط های عمومی و شهری مانند پارک ها و فضاهای سبز ، بهترین و ارزان ترین و مقرون به صرفه ترین شیوه ی جایگزین برای همه گزینه ها و روش های مرسوم مانند موزائیک کاری ، بتن ریزی و یا استفاده از کفسازی توسط کفپوش های آماده بتنی و واش بتن ها و ... است و نتیجه آخر کار بسیار مطلوب تر و زیباتری نسبت به کلیه روش های بیان شده ایجاد خواهد نمود.

به طور کلی قطعه ارائه شده به عنوان یک ابزار همه کاره جهت ایجاد طرح های زیبای کفپوش سیمانی استفاده می شود. این قطعه تولید شده از پلاستیک مقاوم ABS می باشد که از مقاومت بسیار بالایی در برابر شرایط آب و هوای برخوردار است. این محصول نیز مانند محصولات تولید شده در این دسته ، از ضریب تکرار بالایی برخودار بوده و در صورت نگهداری مناسب به عنوان ابزاری دائمی برای پیمانکاران محسوب می گردد. همچنین این محصول در برابر سایش ناشی از تماس با ملات و بتن بسیار مقاوم است.

شابلون ، شابلون مدل ARCO X100 ، شابلون کفپوش 

خصوصیات ویژه قالب

مزایای ویژه قالب پلاستیکی کفپوش سیمانی مدل ARCO X100

قالب پلاستیکی کفپوش سیمانی مدل ARCO X100 چه ویژگی دارد؟

 • شابلون پلاستیکی کفپوش سیمانی مدل ARCO X100 از پلاستیک مقاوم ABS تولید شده و دارای مقاومت بسیار بالایی در برابر شرایط جوی و آب و هوایی گوناگون می باشد.
 • قالب های پلاستیکی کفپوش بتنی مدل ARCO X100 دارای ضریب تکرار و استفاده بسیار بالایی است و در صورت نگهداری مناسب ، به عنوان یک ابزار کار دائمی برای مجریان محترم به شمار آید .
 • از ترکیب قالب سنگفرش بتنی مدل ARCO X101 و و قالب کفپوش بتنی مدل ARCO X100 می توان طرح های زیبایی خلق نمود.
 • شابلون پلاستیکی کفپوش سیمانی تولید شده توسط شرکت بتن پلاست، در برابر نیروی ضربه و فشارهای وارده ، مقاومت بالایی داشته و به راحتی دچار شکستگی و ترک خوردگی نمی گردد .
 • به منظور استفاده از مواد پلاستیکی مقاوم و با کیفیت ABS در تولید قالب سنگفرش سیمانی مدل ARCO X100 ، مقاومت سایشی بسیار بالایی در برابر تماس با ملات و بتن در زمان ملات ریزی یا قالب برداری خواهد داشت.
 • ملات سیمانی یا بتنی به قالب پلاستیکی سنگفرش در موقع ریختن ملات یا قالب برداری نخواهد چسبید .
 • عدم شکستن و یا لب پر شدن شابلون پلاستیکی کفپوش سیمانی مدل ARCO X100 در هنگام ریختن ملات درون قالب یا برداشتن قالب پلاستیکی کفپوش سیمانی پس از گیرش اولیه ملات سیمانی
 • امکان استفاده از ملات های رنگی سیمانی مختلف در هر بار ملات ریزی در قالب پلاستیکی گرد سنگفرش مدل ARCO X100جهت افزایش زیبایی در کفسازی محوطه و امکان ایجاد دایره هایی با رنگ های مختلف
 • سهولت شستشوی قالب پلاستیکی کفپوش سیمانی توسط آب و فرچه و عدم نیاز به استفاده از هرگونه شوینده اسیدی خاص جهت جدا نمودن ملات و سیمان از شابلون پلاستیکی سنگفرش
 • نیازی به زیر سازی و تسطیح سطحوح مورد نظر برای اجرا ، قبل از سنگفرش کردن کف به کمک قالب های پلاستیکی سنگفرش بتنی مدل ARCO X100 ندارد
 • امکان ایجاد پوشش سیمانی و پیاده روی بتنی طرح دار و منقش ، در سطوح ناهموار و شیب دار ، توسط شابلون کفپوش بتنی بدون نیاز به زیر سازی خاص و یا آماده سازی سطوح و شیب بندی اولیه یا بستر سازی
 • استفاده از چندین مدل شابلون پلاستیکی کفپوش سیمانی بصورت همزمان برای کفسازی یک فضا جهت زیباتر شدن کف و استفاده از طرحهای هندسی گوناگون در کفسازی به کمک روش سنگفرش بتنی به کمک قالب های مخصوص امکانپذیر می باشد
 • امکان کاشتن سبزه و چمن و یا ریختن سنگریزه در فضای خالی بین سلول های سنگ فرش بتنی و یا در فواصل آن ، جهت افزایش زیبایی سطح کفسازی شده به کمک قالب پلاستیکی کفپوش بتنی مدل گرد

تعداد قالب سنگفرش سیمانی

تعداد قالب سنگفرش سیمانی ARCO X100 مورد نیاز برای کفسازی سطح

چه تعداد قالب سنگفرش سیمانی ARCO X100 برای کفسازی موردنیاز می باشد؟

طبق وسعت محل مدنظر برای  کفسازی با قالب پلاستیکی کفپوش بتنی و زمان در دسترس برای سنگفرش نمودن کف ، می توان تعداد قالب مورد نیاز را محاسبه و مشخص نمود . هرچه تعداد قالب ها بیشتر باشد طبیعتا سرعت اجرا افزایش پیدا خواهد نمود و امکان اختصاص زمان مناسب تر برای گیرش اولیه ملات در دسترس خواهد بود . پیشنهاد می شود حداقل 2 الی 4 عدد شابلون سنگ فرش بتنی برای کفسازی محیط های کوچک بکار برده شود و این امر در محیط های بزرگ می تواند به 16  عدد یا بیشتر افزایش یابد.

بیشتر بدانید : قالب سنگ فرش ARCO X101 چه تفاوتی با سایر مدل ها دارد؟

طریقه سنگفرش کردن

طریقه سنگفرش کردن کف به کمک قالب سنگ فرش بتنی ARCO X100

روش استفاده از قالب سنگ فرش بتنی ARCO X100 چگونه می باشد؟ 

 • یکی از مهم ترین اصول برای کفپوش کردن محوطه با کمک قالب پلاستیکی کفپوش بتنی ، شرایط فیزیکی ویژه ملات سیمانی ، برای ریختن در قالب ها می باشد . در نظر داشته باشید که عیار ملات مصرفی برای کفسازی نباید از 300 کمتر باشد و پیشنهاد می شود عیار نرمال 350 برای ساخت ملات سنگفرش بتنی در نظر گرفته شود.
 • نکته مهم دیگر در مورد کفسازی به کمک شابلون پلاستیکی سنگ فرش بتنی ، استفاده از ملات یا بتن با اسلامپ 4 تا 6 برای سنگفرش کردن محوطه به کمک قالب پلاستیکی سنگفرش سیمانی می باشد . در صورت استفاده از بتن با اسلامپ و روانی بالا ، سیکل کاری و زمان قالب برداری افزایش خواهد یافت و آب اضافه موجود در ملات ، قبل از انجام عملیات هیدراسیون ممکن است جذب زمین شود و ملات یا بتن سنگفرش پس از خشک شدن دارای مقاومت مطلوبی نشود .
 • پیشنهاد می شود که قالب های پلاستیکی کفپوش بتنی ، قبل از چیدمان و ریختن ملات سیمانی ، توسط روغن مناسب و یا گازوئیل چرب شود .
 • با توجه به تعداد دسترس از قالب پلاستیکی سنگفرش بتنی مدل ARCO X100 در دسترس ، آنها را در کنار هم بچینید.
 • لازم است که کف قالب های سنگفرش سیمانی را توسط آب شیرین اشباع نمائید تا مانع جذب آب مخلوط بتنی توسط زمین، قبل از رسیدن ملات به گیرش اولیه شود.
 • ملات مورد نیاز برای ساخت سنگفرش بتنی را با ماله درون سلول های شابلون پلاستیکی ریخته و مسطح نمائید.
 • چنانچه در نظر است که از چندین رنگ مختلف درون سلول های مختلف قالب پلاستیکی کفپوش سیمانی استفاده شود ، می توانید با کمک ماله های کوچک تر عمل ریختن ملات درون قالب را انجام دهید تا دقت کار بیشتر شود و ملات های رنگی قاطی نشوند .
 • پس از پر شدن و تسطیح کل سلول های شابلون کفپوش بتنی چند ضربه ملایم با کف دست یا کف ماله به سطح قالب و ملات بزنید تا به اصطلاح ویبره شده و ملات متراکم تری ایجاد شود.
 • لازم است که با توجه به شرایط آب و هوایی محیط ، 2 الی 3 ساعت ملات سیمانی درون قالب پلاستیکی شابلون سنگفرش بماند تا به گیرش اولیه مناسب برسد ، تا پس از برداشتن قالب ، ملات دفرمه نشود . توجه نمائید برداشتن زودهنگام موجب دفرمه شدن و برداشتن دیرهنگام قالب ها موجب جدا شدن سخت بتن از قالب خواهد شد .
 • دقت کنید که موقع برداشتن قالب های پلاستیکی کفپوش سیمانی ، شابلون ها بصورت کاملا عمودی خارج گردند تا احیانا آسیبی به بتن منقش ایجاد شده وارد نشود و باعث لب پریدگی احتمالی آن نشود.
 • بعد از قالب برداری ضروریست سطح های سنگفرش شده توسط شابلون کفپوش سیمانی ، حداقل تا 3 روز توسط آب پاشی سطحی ، کیورینگ شود.
 • با توجه به دمای محیط و طرح اختلاط بتن یا ملات مصرفی جهت ساخت سنگفرش ، 24 الی 48 ساعت پس از برداشتن قالب های کفپوش بتنی ، می توانید روی سطح راه بروید و پس از گذشتن 7 روز سطح اجرا شده ، آماده بهره برداری و تحمل بارهای سنگین مانند تردد خودرو می باشد.
 • پس از تمام شدن کار قالب ها را توسط آب و برس نرم شسته و خشک کنید و در محل مناسب نگهداری نمائید تا در پروژه های بعدی مورد استفاده قرار گیرد.

قیمت

قیمت شابلون سنگفرش سیمانی مدل ARCO X100

ردیف   شرح کالا بسته بندی    قیمت هر بسته
قیمت شابلون سنگفرش سیمانی مدل ARCO X100   جعبه 1 عددی   تماس بگیرید

مدل ARCO X101                                ,                              مدل MOLD X120                              ,                             مدل MOLD X110 

سوالات متداول

آیا نسبت آب به سیمان در بتن و یا اندازه سنگدانه ها ارتباطی با مقاوت بتن در برابر یخ زدگی و یا مصرف نوع مواد ضدیخ بتن ، حباب ساز بتن ، فوق روان کننده زودگیر در بتن دارند ؟

 

براساس نتایج آزمایش های انجام شده بتن های با مقاومت زیاد ( نسبت آب به سیمان کوچکتر از3/0 ) اگر از سنگدانه های درشت با دوام در مقابل یخبندان ساخته شوند و به مدت حداقل 2 هفته در آب مراقبت گردند نیازی به حباب هوا ( حباب ساز بتن ) ندارند در حالیکه در بتن های با نسبت آب به سیمان بزرگتر از 3/0 آب قابل یخ زدن افزایش می یابد و استفاده از مواد حباب ساز بتن جهت تامین دوام در مقابل یخ زدن و آب شدن ضروری است . 

 

سوالات متداول

آیا مواد حباب ساز بتن می توانند علاوه بر جلوگیری از یخ زدن بتن در برابر سیکلهای ذوب و یخبندان بتن را نفوذناپذیر نماید ؟

 

مواد حباب ساز بتن با تشکیل حباب های ریز میلیونی در ساختار بتن تا حد زیادی بتن را نفوذناپذیر می نمایند . ولی چنانچه علاوه بر محافظت در برابر سیکل ذوب و یخبندان ، نفوذناپذیر نمودن بتن مطرح است پیشنهاد می شود علاوه بر مصرف حباب ساز بتن از پودر میکروسیلیس یا ژل میکروسیلیس در طرح اختلاط بتن استفاده شود . 

 

محصولات مرتبط - شابلون کفپوش

Image

مدل HEXARC X3550

Image

مدل MOLD X110

Image

مدل HEXA X3550

Image

مدل MOLD X140

Image

مدل HEXARC X4040

Image

مدل MOLD X130

Image

مدل MOLD X150

Image

مدل MOLD X160

Image

مدل ARCO X101

Image

مدل MOLD X120

درباره بتن پلاست

logowh

تولید کننده انبوه اسپیسر و صلیب های کاشی ، نوارهای آب بندی واتراستاپ ، مواد شیمیایی بتن مانند روانسازهای بتن ، مواد آب بند کننده بتن ، انواع عایق های ساختمانی ، گروت ها و مواد ترمیمی بتن ، انواع چسب های ساختمانی

دفتر مرکزی و کارخانه

آدرس : تهران . ملارد . صفادشت . بعد از میدان نبی اکرم . قبل از آتش نشانی . پلاک ۱۱۲ . شرکت شیمیایی بتن پلاست

آدرس ایمیل : info@betonplast.com

تلفکس :

65423400  -  65423500  -  65423600 

65423700  -  65423800  -  65423900

ارتباط با واحد فروش

مدیر فروش ‌:

خانم دهقان

0912765911509127659116

کارشناس فروش :

خانم عمادی

09124201549 - 09120347805 

خدمات بتن پلاست

کاتالوگ محصولات

اخبار و مقالات 

Whatsapp Premium

با سلام
به سایت بتن پلاست خوش آمدین
برای طرح سوال در مورد وب سایت یا محصولات با کارشناسان ما میتونید مستقیم از طریق WhatsApp چت کنید. تیم فروش بتن پلاست همیشه پاسخگوی شما هستن.

    چت واتس اپ
Close and go back to page