دوده سیلیسی چیست ؟

2

دوده سیلیسی چیست ؟

پودر میکروسیلیس چیست ؟

پودر میکروسیلیس یا دوده سیلیسی محصولی پودری به رنگ خاکستری است که محصول فرعی کوره های قوس الکتریکی در جریان تولید آلیاژهای فروسیلیس می باشد . پودر میکروسیلیس یا دوده سیلیسی حاوی 94 تا 96 درصد دی اکسید سیلسیوم می باشد . دانه بندی پودر میکروسیلیس در محدوده 05/0 الی 15/0 میکرون است و در مقایسه با ذرات سیمان صد برابر ریزتر و نرم تر است . دوده سیلیسی با توجه به ریز دانه بودن دارای سطح واکنشی بسیار بالایی می باشد . پودر میکروسیلیس یا دوده سیلیسی برای افزایش برخی خواص و ویژگیهای بتن که در ادامه بیشتر به آنها خواهیم پرداخت به بتن افزوده می شوند. افزودن پودر میکروسیلیس یا دوده سیلیسی به مخلوط بتنی باعث ترکیب دی اکسید سیلسیوم با محلول هیدروکسید کلسیم آزاد موجود در منافذ موئینه بتن شود و به این ترتیب کریستال سیلیکات کلسیم نامحلول تولید نماید و در نهایت باعث تراکم ساختار خمیر سیمان و در نهایت افزایش مقاومت فشاری بتن شود. از دلایل ضعف بتن از لحاظ نفوذپذیری ، فضای خالی بین سنگدانه ها و نبود فیلر مناسب برای پرکردن این خلاء و همچنین لوله های موئینه ایجاد شده در اثر تبخیر آب بتن در فرایند گیرش می باشد که بتن را در برابر آب نفوذپذیر خواهد نمود. برای پر کردن این فضاهای خالی میان سنگدانه های بتن ، پودر میکروسیلیس یا دوده سیلیسی گزینه بسیار مناسبی است . پودر میکروسیلیس موجب افزایش دانسیته بتن خواهد شد و همچنین کیفیت چسبندگی اجزای بتن را بالاتر خواهد برد . پودر میکروسیلیس باعث بالا رفتن مقاومت فرسایشی بتن و همچنین کاهش پتانسیل واکنش قلیایی سنگدانه ها خواهد شد و از این رو عمر بتن نیز افزایش خواهد یافت . پودر میکروسیلیس یا دوده سیلیسی عموما برای تولید بتن های با مقاومت فشاری بالا به کار می رود . ترکیب پودر میکروسیلیس با بتن احتمال بروز پدیده سرطان بتن را کاهش خواهد داد. افزودن 5 تا 10 درصد وزن سیمان مصرفی از محصول پودر میکروسیلیکا به طرح اختلاط بتن می تواند مقاومت فشاری بتن را 1000 تا 12000 psi بالا ببرد. بتن فرموله شده با پودر میکروسیلیس در برابر سایش و ضربه مقاومت بالاتری خواهد داشت و همچنین در برابر تغییرات دما و سیکلهای ذوب و یخبندان مقاومت بالاتری از خود نشان خواهد داد . پس از افزودن پودر میکروسیلیکا به بتن به دلیل سطح بسیار آزاد ذرات دوده سیلیسی ، موجب کاهش آب بتن در محدوده 10 الی 15 درصد خواهد شد.

خواص و اثرات دوده سیلیسی :

 • دوده سیلیسی باعث افزایش چشمگیر مقاومت های فشاری ، کششی و خمشی بتن خواهد شد.
 • ترکیب دوده سیلیسی با طرح اختلاط بتن موجب پرشدن خلاء فیلرهای بین سنگدانه های خواهد شد و از این رو پایایی و دوام و تراکم بتن افزایش خواهد داشت.
 • با افزودن دوده سیلیسی یا پودر میکروسیلیس به ساختار بتن چسبندگی ذرات بتن افزایش خواهد داشت
 • دوده سیلیسی خواص الکتریکی بتن را افزایش می دهد و از این رو مانع ایجاد خوردگی در میلگردها می شود .
 • بتن فرموله شده با دوده سیلیسی در برابر حملات شیمیایی مقاوم تر خواهد بود .
 • با افزودن دوده سیلیسی به ساختار بتن موجب افزایش دوام و عمر بتن خواهیم شد.
 • افزودن دوده سیلیسی یا پودر میکروسیلیس موجب افزایش روانی بتن خواهد شد . از این رو برای حصول روانی برابر با بتن شاهد و افزایش مقاومت کاهش 10 تا 15 درصدی آب اختلاط بتن در دسترس خواهد بود .
 • افزودن دوده سیلیسی به بتن موجب متراکم شدن توده بتن خواهد شد.
 • از بارزترین اثرات دوده سیلیسی در بتن کاهش نفوذپذیری می باشد.
 • دوده سیلیسی احتمال بروز پدیده سرطان را در بتن کاهش می دهد.
 • دوده سیلیسی یا پودر میکروسیلیس پتانسیل واکنش قلیایی شدن سنگدانه ها را کاهش خواهد داد.
 • از بارزترین اثرات دوده سیلیسی در بتن بالا رفتن مقاومت فرسایشی بتن است

قیمت دوده سیلیسی :

لطفا برای دریافت قیمت دوده سیلیسی و یا قیمت پودر میکروسیلیس با دفتر فروش شرکت شیمیایی بتن پلاست تماس خاصل فرمایید.

Posted 5 years agoby bpco
#901

درباره بتن پلاست

logowh

تولید کننده انبوه اسپیسر و صلیب های کاشی ، نوارهای آب بندی واتراستاپ ، مواد شیمیایی بتن مانند روانسازهای بتن ، مواد آب بند کننده بتن ، انواع عایق های ساختمانی ، گروت ها و مواد ترمیمی بتن ، انواع چسب های ساختمانی

دفتر مرکزی و کارخانه

آدرس : تهران . ملارد . صفادشت . بعد از میدان نبی اکرم . قبل از آتش نشانی . پلاک ۱۱۲ . شرکت شیمیایی بتن پلاست

آدرس ایمیل : info@betonplast.com

تلفکس :

65423400  -  65423500  -  65423600 

65423700  -  65423800  -  65423900

ارتباط با واحد فروش

مدیر فروش ‌:

خانم دهقان

0912765911509127659116

کارشناس فروش :

خانم عمادی

09124201549 - 09120347805 

خدمات بتن پلاست

کاتالوگ محصولات

اخبار و مقالات 

Whatsapp Premium

با سلام
به سایت بتن پلاست خوش آمدین
برای طرح سوال در مورد وب سایت یا محصولات با کارشناسان ما میتونید مستقیم از طریق WhatsApp چت کنید. تیم فروش بتن پلاست همیشه پاسخگوی شما هستن.

    چت واتس اپ
Close and go back to page